piątek, 15 października 2021

Wycieczka do Meksyku i Ameryki Południowej

 Ania, po wakacyjnych wojażach w Krakowie i namiętnym romansie z Severusem, wybrała się na wycieczkę do Meksyku i Ameryki Południowej. Jesteście ciekawi, co zobaczyła?


Katedra Matki Bożej z Aparecidy w Brazylii.

Arcydzieło nowoczesnej sztuki sakralnej. Składa się z szesnastu betonowych żeber, które wyginają się do środka. Przestrzeń między przyporami wypełniono niebiesko- białymi witrażami.
Pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro w Brazylii.

38 metrowy Pomnik Chrystusa wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado. Statua jest jednym z symboli Rio oraz imponującym i charakterystycznym obiektem w mieście. 

Piramida Kukulkana w Meksyku.

Mezoamerykańska Piramida schodkowa położona w centrum starożytnego miasta Chichén Itza w Meksyku. Budowla składa się z 9 platform i świątyni na szczycie. Łącznie mierzy 30 m. wysokości i 55 m. długości u podstawy.

Piramida Słońca w Meksyku.

Jedna z największych i najstarszych Piramida w Mezoameryce. Znajduje się w Alei Zmarłych w starożytnym mieście Teotihuacán w Meksyku. Razem z pobliską Piramidą Księżyca i Cytadelą, otoczoną licznymi mniejszymi świątyniami, tworzy centrum kultowe miasta.


Do domu wróciła w dobrym humorze, jednak podczas całej podróży czuła się nie najlepiej. Cały czas zastanawiała się, co jest nie tak. Po powrocie postanowiła zrobić badania...


20 komentarzy:

 1. Pewnie wszyscy w miasteczku zazdroszczą jej tej podróży. Szkoda tylko, że samopoczucie psuło uroki zwiedzania. Zaciekawiłaś mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to na rozwiązanie trzeba będzie jeszcze poczekać, bo kilka postów z innymi WAŻNYMI tematami będzie.

   Usuń
 2. No ja nie wiem, nie wiem. Najwyraźniej dziewczyna szukała rozgrzeszenia za grzech rozwiązłości ;p skoro ciągnęło ją po miejscach sakralnych i to światowego kalibru... Hmmm, taniej wyszłaby spowiedź w lokalnym kościółku...Coś mi się jednak widzi, że panna złapała nie byle jakiego "bakcyla" i że ta "infekcja" będzie musiała skończyć się na porodówce, heheheh. Bo chyba nie poważy się na kolejny grzech i to nie byle jaki- zabicia nienarodzonego dziecka!!! ;p

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała ta wyprawa, naprawdę świetne miejsce dla sesji z lalami. Zaintrygowałaś mnie tym ostatnim stwierdzeniem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, parki miniatur to super sprawa. Cały świat można zwiedzić jednego dnia.

   Usuń
 4. No cóż - tak namiętny romans niekoniecznie musiał zaowocować tym, co się możemy domyśleć, ale kto wie? Badania zapewne potwierdzą bądź wykluczą:))) A może coś zjadła w czasie podróży? Zaczekamy na wyniki badań:)))))) W każdym razie zdjęcia z podróży są bardzo ciekawe! Wspaniała wycieczka!
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta to ma życie. Jak nie romanse z czarodziejami, to wojaże... :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Please thank Ania for taking us along with her to Brazil. I have not been able to travel in quite awhile, so this was a real treat! So sorry she is not feeling well. Hope she will feel better soon!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pojechała do te Ameryki poł. po inspiracje hallowinowe :P
  i złapała jakiegoś Cvida :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ohoho, czyżby małe Severusiątko było w drodze ;)? A może to tylko Klątwa Montezumy? Ania wybrała sobie piękne okolice na wojaże, a kreacją tym bardziej dopasowała się do brazylijskich klimatów. Piramida Słońca robi naprawdę duże wrażenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa. Powiem szczerze, że sama chętnie wybrałabym się na taką wycieczkę.

   Usuń