piątek, 16 lipca 2021

Niedzielna wycieczka Barbie

 Barbie gościła u mnie kilka dni i chciałam jej(oraz wszystkim tym, którzy śledzą jej wakacje na fb, blogach i instagramie) pokazać jak najwięcej ciekawych i lubianych przeze mnie miejsc z Koluszek i okolic oraz troszkę zapoznać z historią tego malutkiego miasteczka. 

W niedzielę po raz kolejny pojechaliśmy na Spalski jarmark i przy okazji pospacerowaliśmy po osadzie. Pokazałam Barbie zalew oraz kilka zabytków.

(O Spale i jej bogatej historii można poczytać w internecie. Coś tam kiedyś też wspominałam na blogu.)

Kaplica pw. NMP Królowej(dziś Matki Bożej Królowej Korony Polskiej)zbudowana w całości z drewna w 1922r.Lokomotywa wąskotorowa stojąca na reliktach pałacu carskiego.

Posąg Żubra odlany w 1860r.Wieża ciśnień z 1890r.

W drodze powrotnej ze Spały, zatrzymaliśmy się w Ujeździe, by odwiedzić park tematyczny "Mikrokosmos", w którym przedstawione są owady w dużym powiększeniu (też już kiedyś Wam go pokazywałam, ale nie zaszkodzi zajrzeć tam jeszcze raz).


Na końcu trasy jest z kolei ścieżka o innej tematyce. A mianowicie przedstawia wirusy i bakterie w ogromnym powiększeniu. Szukałam koronawirusa, ale niestety, mimo podobieństwa kilku okazów, nie ma go tam.

To koniec wędrówek Barbie w moim towarzystwie. Panna jest już u kolejnej osoby, a ja jestem w moim ukochanym Krakowie. Spodziewajcie się, że teraz będę Was zalewać fotorelacjami właśnie stamtąd. A będzie się działo...


16 komentarzy:

 1. o jaaaa!!! ciekawe miejsca odwiedziła, - fajnie, że przynajmniej możemy wysłać lalkę, tam gdzie sami nie możemy być

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Ta lalka ma podróż życia, choć tylko plastikowego. Chętnie zamieniłabym się z nią miejscami.

   Usuń
 2. Haha, ależ się uśmiałam, bo Barbie w towarzystwie wielkich robali przypomniała mi jeden z moich ulubionych filmów z dzieciństwa "Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki" :)
  Muszę pogratulować Ci dopracowanej perspektywy, otoczenie wygląda jakby było w skali Barbie, albo Barbie w skali rzeczywistej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubiłam bardzo ten film...
   Dziękuję za miły komentarz, kochana.

   Usuń
 3. Wspaniała wycieczka. Najbardziej podobają mi się zdjęcia z kapliczką w tle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że kapliczka na żywo tobi ogromne wrażenie, mimo swych niewielkich rozmiarów. W środku też jest bardzo ciekawa.

   Usuń
 4. Fantastyczna fotorelacja! To doskonały pomysł z wędrówką Barbie! Tyle ciekawych miejsc odwiedziła! W tylu rejonach Polski już była i będzie! Rewelacyjny projekt!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Elena ucieszy się, że jej projekt zyskał uznanie nie tylko osób biorących w nim udział, ale także tych, którzy go podglądają.
   Całuję, Olu.

   Usuń
 5. Mega odważna dziewczyna, ja na widok owadów tej wielkości wrzeszczałabym jak opętana ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grzeczne były te stworzenia. Dały się macać i głaskać.

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. No widzisz, innej nie było. Kolejnym razem postaram się naprawić swój błąd 😉

   Usuń
 7. Ależ wspaniała podróż! Sporo ciekawych informacji i dużo wrażeń!
  Serdecznie pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że wycieczka Ci się podoba.
   Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
 8. Wędrująca Barbie się u Ciebie wyszalała za wszystkie czasy! Pokazałaś jej bardzo ciekawe miejsca, tylko pozazdrościć! Szczególnie ogromne insekty i wirusy robią wrażenie... Koroniaka dodadzą może za jakiś czas, kiedy mniej go już będziemy mieli na co dzień ;). Fantastyczna wycieczka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, kochana. Miło mi, że i Tobie wycieczka się spodobała.

   Usuń