sobota, 30 listopada 2019

Chłopy Mattel kontra Action Figures🔞

Rzadko tu bywam...Pełnia sezonu w pracy sprawia, że mam mało czasu na hobby. Doba nie chce się rozciągnąć, niestety.

 Dziś post porównawczy. Jako, że przyszło nowe ciało dla Oskara, na które polowałam już długo na Ali...( jego regularna cena jest zaporowa dla mojego portfela, obniżono ją znacznie na dzień singla),mogę pokazać możliwości chłopów od Mattela i chłopów Action Figures. 

Na początek zdjęcie zbiorowe. Przepraszam za kiepską jakość fotek, zarówno przy świetle dziennym, jak i przy opuszczonych roletach zdjęcia wychodziły mi takie sobie ...Chłopaki Mattela


Chłopaki Z Chin


Przedstawiam bohaterów dzisiejszego wpisu:
Mattel-Ken


-Iwo


-Marcel


Action figures-Igor


-Maks


-Oskar


Jak widać, panowie z Ali...mają ładnie wykonane twarze, bardzo podobne do twarzy ludzkich. Nie można tego powiedzieć o ich konkurentach, którzy, delikatnie mówiąc, są mdli...

Teraz łatwiej mogę opisywać poszczególne ciała.

Ruchomość głowy jest, jak widać, ograniczona w przypadku panów znanej marki.


Panowie z dalekiego kraju mogą patrzeć w dół, górę, przekrzywiać głowę na różne strony. 


Artykulacja rąk również nie powala u chłopaków Barbie i jej koleżanek.


Panowie aktywni mają zdecydowanie większe możliwości. Oskar bije tu kolegów na głowę, może zgiąć rękę do kąta ostrego.


Teraz czas na tułowia. Ich artykulacja  nie powala, szczegółowość również.


Igor i Maks mają dwa punkty ruchomości na tułowiu. Oskar jest wykonany z materiału przypominającego silikon lub gumę, jest ruchomy na torsie i wykonany z dbałością o szczegóły.


Ciało Igora od pasa w górę przypomina skórę ludzką, poniżej jest po prostu fatalnie wykonane. Facet nie powinien się tam obnażać. Tu, dla urozmaicenia, widok na ciało Oskara. Jest na czym oko zawiesić...Tyłki panów mattelowskich nie są zbyt apetyczne.


Panowie z Azji mają bardziej apetyczne zadki.


Artykulacja nóg u Kena- żadna, u Iwo zginane kolana i możliwość odchylenia na bok. Tej możliwości nie ma ciało Marcela.


Igor, Maks i Oskar mogą zginąć kolana, poruszać stopami na wszystkie strony i bez problemu odchylać nogi na boki.


Widok stóp u Mattela też nie powala.
Igor i Maks mają ruchome palce u stóp.


Oskar nie poruszy palcami stopy, ale same w sobie są ładne.


Jeżeli chodzi o stabilność stania, nie mam zastrzeżeń do żadnego pana. Wszyscy są w stanie samodzielnie utrzymać się na nogach.A co by się stało, gdyby wrzucić im jakąś pannę na plecy albo ręce? Niektórzy mogliby nie podołać...

PODSUMOWANIE

 Panowie action figures wygrywają w kategorii artykulacji, urody. Panowie Mattela wygrywają w kategorii ceny. A Oskar wygrywa w kategorii wizualnej oraz dodatków, bo jako jedyny ma dołączone interesy w różnych rozmiarach.


W jego przypadku ciekawe może być zachowanie materiału,  z którego wykonane jest ciało. Czy po kilku miesiącach lub latach nadal będzie takie milutkie w dotyku? Czas pokaże...

Co sądzicie na temat poszczególnych ciał?


18 komentarzy:

 1. Panowie z Chin biją Mattela na głowę. Z drugiej jednak strony chłopaki Mattela to po prostu zabawki dla dzieci,z tą myślą zaprojektowane. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesy przebiły wszystko :D Dostałam czkawki :D Super porównanie lalków. Panowie figurkowe faktycznie przebijaja Mattela we wszystkim - świetna artykulacja, ładnie wykonane twarze, piękne stópki. Interesy też ważna sprawa, bo w ubranku z pewnością naturalniej wyglądają, jeśli lekko im tam coś odstaje ;-) :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Hihi, fajny post. Urzekło mnie różne podejście twórców do kwestii pośladków ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oooo, pierwsze -zdaje się -porównanie panów lalków ! Wygrywa jak dla mnie Twój Maks :)Ja na 120 z hakiem dziewuch barbiowych mam sztuk aż jeden kenów, właśnie Twojego Marcela i nie narzekam, tylko młodziak i taki ciut zbyt landrynkowy chłoptaś a nie samiec alfa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Your post gave me a chuckle! Especially when you talk about Oscar. Mattel is finally starting to make some nice ken bodies with the addition of the Superman/Batman bodies and the new MTM Ken bodies. Thanks for your review!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też skorzystałam z dnia singla :D I też przybyło do mnie ciałko Jiaou doll, hihi :D ale głowa przeze mnie wybrana za ciemna, więc musiałam korzystać też z czarnego piatku.
  Super porównanie, uwielbiam azjatyckie ciałka i główki, kenów od Mattela oddałam sąsiadce :)
  Gratuluję wspaniałych, męskich nabytków!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hehehe... :D
  Fallusy w zwisie ukradły cały wpis :D
  Świetne porównanie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hahahhaa, ostatnie zdjęcie przyozdobione kwiatuszkami sprawiło, że mało się nie zadławiłam ze śmiechu. :D

  Świetne porównanie! Bardzo cenię takie posty, wnoszą wiele interesujących informacji.

  Moim zdecydowanym faworytem pod każdym względem jest Maks. Oskar byłyby zaraz za nim, gdyby nie to, że proporcje ciała zdają się być jakoś zaburzone (za długie nogi, za krótki tułów?) - na szczęście w ubraniu pewnie to zupełnie się zgubi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesting comparison. It will be useful, thank you. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne porównanie, bardzo pouczające, a przy okazji doskonałe na poprawę humoru (ostatnie zdjęcie mnie zabiło - cóż za wybór! :D). Chińscy panowie rzeczywiście prezentują się bardziej po męsku, podczas gdy Keny to generalnie chłopięta. Jedyne, co mnie powstrzymuje przed importem (poza ceną ;)), to brak "włosowatych włosów". Poza tym panowie zza mórz wygrywają na całej linii...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jasny gwint! Marzyłby się moim Barbioszkom taki mężczyzna i to wcale nie z powodu ostatniego zdjęcia! Keny (wiem, wiem - są dla dzieci, no ale Barbioszki też są zgrabnymi, ponętnymi, wyrośniętymi dziewczynami, więc gdzie tu sens i logika?) nie dorastają im do pięt! Fantastyczne porównanie! Dzięki wielkie!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniałe porównanie męskich ciał lalkowych, ale przyznam się, że najbardziej zapadło mi w pamięci zdjęcie akcesoriów Oskara. Ten to jest dobrze wyposażony. Swoją drogą ciekawa jestem jak mu się te interesy mocuje, na magnes?
  Twój wpis niesamowicie poprawił mi humor :)

  OdpowiedzUsuń
 13. uwaga, uwaga! ogłaszam wynik konkursu:
  zawody bezapelacyjnie wygrał IGOR ♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Łohoho, no to są prawdziwe chłopy, nawet jeśli interesy dają się nosić po odczepieniu w ręce 😊

  OdpowiedzUsuń
 15. Fantastyczne porównanie. Jestem pod wrażeniem panów z Azji. A szczególnie tych interesów. No, no. Co za sprzęty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Porównanie świetne.
  Ostatnie zdjęcie - padłam :)))

  OdpowiedzUsuń
 17. This is very informative and I will bookmark this page and return to it later. Male dolls are usually difficult to collect. The heads from Mattel are often a bit silly looking and the action figures a bit scary. I must admit, though, a few of your guys are quite attractive!

  OdpowiedzUsuń